O nas

Zespół Fincarlo tworzą ludzie z dużym doświadczeniem w zakresie biznesu międzynarodowego, finansów oraz podatków.

To, co nas wyróżnia, to umiejętność sprawnego wykorzystania teorii w praktyce i profesjonalne podejście do każdego nowego zadania.

Rzetelnie i skutecznie poprowadzimy Cię przez proces zwrotu podatku VAT z zagranicy, w efekcie czego otrzymasz na swoje konto dodatkowe środki pieniężne.

Paweł Świdkiewicz, prezes zarządu

Paweł pracuje w doradztwie podatkowym od roku 2006. W tym okresie świadczył usługi m.in. jako profesjonalny doradca podatkowy wewnętrznie dla największych firm z branży przemysłowej, a także jako doradca w zespole podatkowym jednej z największych kancelarii prawnych w Polsce.
W ten sposób Paweł zdobył szerokie doświadczenie w zakresie podatkowych rozliczeń przedsiębiorstw. Głównymi obszarami jego zainteresowań pozostają podatek od towarów i usług (VAT) oraz podatek dochodowy od osób prawnych (w tym ceny transferowe), a także podatek dochodowy od osób fizycznych (w tym kwestie rozliczeń pracowniczych i obciążeń ZUS).

Arkadiusz Bochnak, wiceprezes zarządu

Absolwent kierunku Rachunkowość i Finanse Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Założyciel w 2005 roku wówczas lokalnej firmy DRB Centrum Odszkodowań, z którą jest związany do tej pory pełniąc aktualnie funkcję Prezesa Zarządu Komplementariusza oraz współwłaściciela Spółki. To właśnie pod jego ręką firma DRB z biegiem lat ewaluowała, rozrastała się, a także rozszerzała swoją działalność na teren całej Polski. W DRB odpowiedzialny za zarządzanie firmą oraz wsparcie Departamentu Finansów i Marketingu. Uczestnik wielu szkoleń w zakresie komunikacji i zarządzania. Z kolei w pracy zawodowej każdego dnia potwierdza, że „chcieć znaczy móc”, a wszystko czego zapragnie jest w stanie właściwie zrealizować. Zespół pracowników DRB ceni go za konsekwencję.
Prywatnie ojciec dwójki dzieci, miłośnik kitesurfingu, a jego dewiza życiowa brzmi „Masz to o czym myślisz”. Swoim spokojem, a przy tym wysokim profesjonalizmem i optymizmem potrafi „zarazić” zapałem do pracy i pomóc w jej realizacji.

Krzysztof Dribczak, wiceprezes zarządu

Absolwent Politechniki Zielonogórskiej oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Ukończył w 2008 roku Podyplomowe Studia Menadżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Od początku swojej kariery związany jest ze sprzedażą oraz obsługą klienta. Pełnił funkcję dyrektora Departamentu Sprzedaży jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Od 2011 roku do 2019 roku Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych. Uczestnik wielu kursów i szkoleń, a także certyfikowanym coach ICC. Od 2009 roku Dyrektor Sprzedaży a obecnie Wiceprezes Zarządu Centrum Odszkodowań DRB odpowiedzialny obsługę klienta.
Prywatnie ojciec dwóch córek, pasjonat rozwoju osobistego i specjalista komunikacji międzyludzkiej. Jego innowacyjne podejście do biznesu i życia skutkuje wieloma sukcesami. Człowiek, dla którego słowo „nie da się” nie ma racji bytu.

Krzysztof Przybysz, general manager

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii. Menedżer z 13-letnim doświadczeniem w obszarach fintech oraz lendtech. W latach 2007 – 2018 związany z Grupą Ferratum, międzynarodowym dostawcą mobilnych usług finansowych. Do jego obowiązków należało stworzenie oraz zarządzanie polskim oddziałem Grupy Ferratum. Jako Country Manager oraz Członek Zarządu odpowiedzialny był za przygotowanie oraz realizację długoterminowej strategii obejmującej rozwój produktów finansowych w Polsce. W 2013 roku wprowadził na polski rynek Bank Ferratum działający na paszporcie europejskim.
W 2019 roku objął stanowisko Chief Executive Officer w Loando Group, globalnym ekosystemie innowacyjnych firm i start-upów działających w obszarze nowych technologii, szeroko pojętego fintechu i marketingu cyfrowego.
Prywatnie ojciec dwóch córek, pasjonat tworzenia nowych rozwiązań, zmiany modeli biznesowych oraz rozwoju talentów.

Bolesław Drapella, współzałożyciel

20 lat doświadczenia w e-biznesie. Przedsiębiorca specjalizujący się w sektorach online branży lotniczej, turystyczno-hotelarskiej, ogłoszeń w internecie oraz szerzej w branży nieruchomości. W przeszłości pełniący funkcje VP of BizDev, CMO, CCO, COO, CHRO oraz prezesa spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W przeszłości również dyrektor hoteli w Wielkiej Brytanii. Inwestor w i Venture Partner w funduszu Black Pearls VC.
W przeszłości Prezes AirHelp Poland oraz Chief Operating Officer w Grupie AirHelp. Firma pomaga podróżnym w uzyskaniu należnemu im odszkodowania za opóźnione, odwołane i przepełnione loty. AirHelp pomógł do tej pory przeszło 10 milionom pasażerów uzyskując miliony dolarów na rzecz swoich klientów. Niesamowity wzrost firmy, która rosła od 50 do 600 osób zatrudnionych na całym świecie, z biurami w Hong Kongu, Nowym Jorku, Berlinie, Krakowie, Gdańsku oraz w kilku innych lokalizacjach na świecie.
Venture Partner w Black Pearls VC, gdzie jest aktywnie zaangażowany przy wspieraniu fundrisingu oraz dzieli się swoim szerokim doświadczeniem ze spółkami portfelowymi. Wspiera również spółki w ramach rad nadzorczych oraz eksperckich.